Opět zlevněno!!! Samozavírač GEZE TS2000

JAK SPOJIT SPOLEHLIVOST A STYL U DVEŘNÍHO KOVÁNÍ?

 

Cobra nabízí nejširší portfolio dveřního kování na českém a slovenském trhu. Na výběr jsou kování v různých standardech kvality, designu a pochopitelně ceny. A jaké je to skutečně ideální dveřní kování? No přeci to, které splní nároky svého uživatele..

 

Optimálním řešením by mělo být dveřní kování, jehož technické a užitné vlastnosti odpovídají místu používání, designově splňuje vaše požadavky a cena kliky odpovídá její kvalitě.

Vybíráme-li kliky do interiéru, stojíme zpravidla před rozhodnutím, zda preferujeme kování na klasickém štítu nebo na rozetách, ať již kulatých nebo hranatých. Rozhodování je pouze o designu, funkci plní obě řešení úplně stejně. Tradiční štítová kování musí splňovat stejné požadavky jako modernější rozetové kliky.

Pokud vybíráte variantu kování klika/koule nebo třeba klika/madlo, je potřeba určit orientaci kliky. O tom jsme více psali v článku zde.

Než navštívíte náš eshop nebo prodejnu, je důležité změřit rozteč štítového kování. Rozteč je vzdálenost mezi osou otvoru pro kliku a osou otáčení klíče - standardní rozměr je 72 nebo 90mm, ale můžete se samozřejmě setkat i se speciální roztečí. V případě, že plánujete nákup samostatných klik bez klíče nebo klik s rozetou, pochopitelně se roztečemi nemusíte zabývat.

 

Teprve po zvážení technických požadavků přichází na řadu volba designu podle vašeho vkusu. Je možno vybírat z celé řady tvarů a povrchů interiérových klik. Je vaše domácnost rustikální? Skandinávská? Nebo spíše minimalistická a moderní?

Pokud hledáte opravdu kvalitní design, jistě si vyberete v naší sekci Cobra Design line. Například dveřní kování Convex vychází vstříc oblíbenému designérskému minimalismu, přesto si zachovává osobitost a skvělou kvalitu. Nabízí oblíbené rovné linie při zachování výjimečného uživatelského komfortu, některé varianty dokonce mají dokonce antibakteriální povrch - to oceníte zejména  v bytech, kde žijí menší děti nebo například alergici.

 

I v sekci standardních interiérových klik je nabídka Cobra neskutečně široká. Zákazníci mají u jednotlivých modelů na výběr z více barev a povrchových úprav tak, aby soulad s interiérem byl dokonalý. V tradičních interiérech převládají štítové kliky v chromu a niklu, zpravidla s oblými tvary. Pokud rekonstruujete svůj byt, nebojte se nahradit štítové kliky rozetovými - i ty mají spoustu tradičních variant vhodných i na reliéfní či rustikální dveře.

 

Do moderních a designových interiérů jsou každopádně vhodná rozetová dveřní kování. Stále běžnějším řešením zejména v designových interiérech je montáž samotných klik bez rozet. Pravdou je, že interiérové dveře s výjimkou koupelen a toalet zamykáme jen výjimečně a proto se řada prémiových kování často obejde bez rozet a zámků. Z minimalistických interiérech nebo prostorách, kde mají vyniknout větší plochy, je dokonce použití solitérní designové kliky žádoucí.

 

 

A ještě důležitá poznámka na závěr - nezapomeňte, že je vhodné sladit dveřní kování s okenním i s kováním vstupních dveří. I kdyby nebylo možné použít shodný design, v každém případě doporučujeme zvolit alespoň stejnou barvu a materiál a dodržet základní designové charakteristiky - hranaté okenní kování určitě nebude ladit s  oblým či rustikálním dveřním kováním.

 

Zpět